Velký okruh Venezuelou

cena od 97 900 Kč termín: 20.10.2018 délka: 15 dní (zájezd č. 344978)

15 - denní zájezd

CARACAS – NP HENRI PITTIER – PUERTO COLOMBIA – CHUAO – PUERTO ORDAZ – ORINOCO – SALTO ANGEL – AREKUNA – ISLA MARGARITA – LOS ROQUES – MERIDA – LOS NEVADOS – JAJÍ – LOS LLANOS - CARACAS.

Venezuela - malé Benátky, jak zemi nazval Amerigo Vespucci, Vás nadchne především krásnou přírodou. Orinoko, Stolové hory, vodopády v Canaimě včetně nejvyššího vodopádu světa Salto Angel nebo jedinečné soustroví Los Roques v Karibiku tvoří jen část našeho ojedinělého okruhu, který doplňují také Andy na západě země, koloniální město Mérida a úžasné safari v nížinné oblasti Los Llanos.

Minimum: 8 osob

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně, 6x večeře

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy pravidelnou linkou s přestupem do města Caracas.
2. den:Po snídani prohlídka centra hlavního města a výlet kabinovou lanovkou do dvou tisíc metrů výšky pohoří Sierra de la Costa. Nezapomenutelné pohledy z ptačí perspektivy na šestimilionovou metropoli a nahlédnutí do vysokohorské vegetace NP Ávia. Odpoledne odjezd do Choroní, serpentinami horské silničky a tropickým mlžným pralesem NP Henri Pittier. Ubytování v půvabném koloniálním přístavu Puerta Colombia.
3. den:Ráno se vydáme do vesničky Chuao, dostupné pouze lodičkou po moři, abychom si prohlédli plantáže, na nichž se rodí to nejlepší kakao na světě, potom nás čeká koupání v Karibiku na nádherné pláži Gran Playa. Odpoledne návrat do civilizace, přejezd zpět přes hory do města Maracay a odtud návrat do Caracasu.
4. den:Snídaně formou balíčku, časný transfer na letiště a přelet do Puerto Ordaz, návštěva vodopádů La llovizna a Cachamai, pozorování ptáků v Deltě Orinoka a soutok řek Orinoco a Caroní, jejichž vody se nespojí, pouze tečou vedle sebe. Odtud přesun vozem cca 3 h do Boca Uracoa. Nalodění a plavba tropickým pralesem v deltě řeky Orinoko územím indiánů kmene Warao až do kempu Bujana. Nocleh a večeře.
5. den:Celodenní výlet pěšky i kánoí za poznáním podivuhodné přírody NP Delta Amacuro v nepřehledné spleti ramen Orinoka. Návštěva indiánské vesnice kmene Warao, jejíž bojovník bude dnes naším přítelem a průvodcem. Oběd formou balíčku. Večeře v kempu.
6. den:Po snídani přesun lodí do Tucupita a ráno transfer na letiště a přelet do NP Canaima kolem nejvyššího vodopádu na světě Salto Angel (979 m). Procházka pod vodopádem Salto El Sapo a Salto El Hacha. Vykoupání v laguně, večeře v Canaimě a ubytování v kempu.
7. den:Po snídani časně ráno nás čeká celodenní výprava pod nejvyšší vodopád na světě Salto Angel (979m); plavba motorovou kánoí asi 50 km proti proudu řeky Carrao a poté jejím přítoku Churún až do Caňonu del Diablo. Odtud asi hodinová vycházka pralesem na vyhlídku na vodopád a plavba zpět do Canaimy. Večeře.
8. den:Po snídani odlet na souostroví Los Roques::VE-los-roques», ubytování na ostrově Gran Roque. Jedná se o panenské souostroví skládající se ze 350 větších a menších ostrovů, vzdálené půl hodinu letu z Caracasu. Díky rozmanitosti mnoha ptáků a mořských živočichů byla celá oblast v roce 1972 vyhlášena národním parkem a najdete zde jen pár turistů. Cestovní ruch je zde regulován. Nejsou tu žádné velké hotely, pouze malé hotýlky a penziony soustředěné pouze na hlavním ostrově Gran Roque, který je zároveň jediným obydleným ostrovem. Nachází se zde 1500 km2 korálových ostrovů a stejné číslo je i počtem obyvatel Gran Roque. Čekají zde na Vás panenské pláže s bílým pískem a možností šnorchlování. Ostrovy jsou rájem i pro další sporty jako je potápění, windsurfing nebo kitesurf. Na jednom z ostrovů se nachází také výzkumné centrum pro záchranu želv.
9. den:Celodenní výlet katamaránem po okolních ostrovech Francisquis a Madrisqui s obědem na lodi.
10. den:Dopoledne odlet do Caracasu a dále do Meridy, ubytování v centru. Merida je významné univerzitní město nacházející se ve výšce 1625 m.n.m. s mírným klimatem a průměrnými teplotami kolem 19°C.
11. den:Dnešní den je vyhrazen pro jízdu lanovkou. Jedná se o nejvyšší a nejdelší lanovku na světě běžně jezdící do stanice Pico Espejo (4765 m) v celkové délce 12,6 km. Lanovka byla po osmileté rekonstrukci nedávno opět zprovozněna, avšak zatím nejezdí do nejvyšší stanice. Vyjedeme až tam, kam to bude možné a po krátké prohlídce okolí se vrátíme zpět do Méridy na prohlídku města.
12. den:Ráno odjezd do venezuelské vysočiny známé jako Páramos, kde se nachází biologická stanice pečující o odchycené kondory, kde budete mít možnost se seznámit s tímto světově ohroženým ptákem. Cesta kolem Laguny Mucabají, kde je možné pozorovat rozmanité aspekty tropické a zároveň vysokohorské vegetace. Ubytování na cestě. Přejezd nejvýše položeného silničního průsmyku Pico El Aguila (4100 m) klikatými serpentinami transandské silnice do města Barinas, které je vstupní branou do oblasti Los Llanos. Jedná se o vyhlášenou oblast nížin s deštnými pralesy, nekonečnými savanami a nesmírně bohatým zastoupením mnoha živočišných druhů. Pozorování zvěře, západu slunce a lovení piraní bude hlavní náplní zdejšího pobytu. Ubytování ve stylové posadě. Po večeři noční safari.
13. den:Po snídani začneme s objevováním zdejších rozlehlých prérií a divoké zvěře. Během jediného dne je možnost zahlédnout mnoho živočichů, především leguány, kapybary, opice, kajmany, anakondy, oceloty a více než 340 druhů ptáků. Stejně rozmanitá je i místní flóra s desítkami kvetoucích stromů, orchidejí, jasmínů, akátů nebo národního venezuelského stromu Araguaney. Oblast je také proslulá chovem dobytka a místními kovboji „llaneros“.
14. den:Odlet na letiště v Caracasu a pokračování letu do Evropy.
15. den:Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

1 490 Kč
Základní cena od 1 490 Kč

víkendové koupání

Chorvatsko
Známé a velmi oblíbené‚ turistické‚ centrum Crikvenica je 37 km vzdálené, od Rijeky a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. S velkým úspěchem se zde léčí onemocnění horních cest dýchacích…
termín: 21.06.2019 délka: 3 dny
9 190 Kč
Základní cena od 9 190 Kč

pavilony a bungalovy Kačjak

Chorvatsko, Kvarner
Leží na malebném poloostrůvku uvnitř středomořské zeleně. Bungalovy jsou čtyřlůžkové (dva pokoje), soc.zařízení a terasa. Od centra Crikvenice je Kačjak vzdálen cca 4,5 km. Možno jít pěšky - krásná procházka podél pobřeží. K dispozici je restaurace, aperitiv bar,WIFI nebo internet za poplatek u recepce,…
termín: 14.06.2019 délka: 10 dní
3 200 Kč
Základní cena od 3 200 Kč

Amica

FirstMinute
Itálie, Rimini
FIRST - ceny platí do 31.3. nebo do vyprodání. Hotel se nachází cca 200m od pláží, v klidné ulici na kraji Rimini - Bellariva. Jedná se o jednoduchý hotel pro nenáročnou klientelu. Vybavení a služby: recepce, bar, restaurace, trezor na recepci, připojení na internet WiFi, výtah. Možnost parkování u hotelu…
termín: 01.06.2019 délka: 8 dní

Nabízí

SOLEADA s.r.o.

SOLEADA s.r.o.

Moskevská 658/41
46001 Liberec
telefon: 774750111

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Caracas 24 °C
Valencia 26 °C

Základní informace

Venezuela

Venezuela
Hlavní město: Caracas
Počet obyvatel: 21 058 779
Měna: VEB
Rozloha: 912,050 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://venezuela.vasezajezdy.cz/zajezdy/velky-okruh-venezuelou-344978/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://venezuela.vasezajezdy.cz